GPX Track & Elevation (8.x-1.0-alpha2) - en to vi translation catalogue (10 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Edit
vi: Sửa

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Save
vi: Lưu

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
vi: Khi liệt kê các mục phân loại, các mục có thứ tự sắp xếp nhỏ hơn sẽ được đặt ở trên và ngược lại. Các mục có cùng thứ tự sắp xếp sẽ được sắp xếp theo thứ tự chữ cái.
