GPX Track & Elevation (8.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Save
uk: Зберегти

en: Satellite
uk: Супутник

en: Hybrid
uk: Змішаний

en: Distance
uk: Відстань

en: Elevation
uk: Підвищення

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
uk: При відображенні переліку категорій, ті, що мають меншу вагу, будуть розташовані вище, ніж ті, що мають більшу вагу. Категорії з однаковою вагою впорядковуються за абеткою.

en: General configuration
uk: Загальні налаштування

en: Terrain
uk: Ландшафт

en: Map Type
uk: Тип карти
