GPX Track & Elevation (8.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (10 entries)

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Type
is: Slag

en: Cancel
is: Avlýs

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Broyt

en: Weight
is: Vekt

en: Save
is: Goym

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
is: Í upplistan av bólkum, verða teir við lættari (minni) vekt vístir áðrenn bólkar við tyngri (størri) vekt. Bólkar við somu vekt verða raðaðir í bókstavarað.
