GPX Track & Elevation (8.x-1.0-beta1) - en to lt translation catalogue (10 entries)

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Type
lt: Tipas

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Weight
lt: Svoris

en: Save
lt: Saugoti

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
lt: Kai peržiūrimos kategorijos lengvesnės pakyla virš sunkesnių. Kategorijos su vienodu svoriu rikiuojamos pagal abėcėlę.
