GPX Track & Elevation (8.x-1.0-beta1) - en to lv translation catalogue (12 entries)

en: Delete
lv: Dzēst

en: Operations
lv: Darbības

en: Type
lv: Veids

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Yes
lv: Jā

en: No
lv: Nē

en: Edit
lv: Labot

en: Weight
lv: Svars

en: Save
lv: Saglabāt

en: Satellite
lv: Satelīts

en: Hybrid
lv: Hibrīds

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
lv: Kategoriju sarakstā kategorijas ar mazāku svaru tiek rādītas pirms kategorijām ar lielāku svaru. Kategorijas ar vienādu svaru tiek sakārtotas pēc alfabēta.
