GPX Track & Elevation (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Save
oc: Enregistrar

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
oc: Dins las listas de categorias, las amb un pes feble seràn listadas abans las de pes fòrt. Las categorias de pes egal seràn listadas per òrdre alfabetic.
