GPX Track & Elevation (8.x-1.0-beta1) - en to sk translation catalogue (12 entries)

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Operations
sk: Operácie

en: Type
sk: Typ

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Edit
sk: Upraviť

en: Weight
sk: Váha

en: Save
sk: Uložiť

en: Map height
sk: Výška mapy

en: Distance
sk: Vzdialenosť

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
sk: Vo výpise kategórií sa tie ľahšie (nižšia váha) zobrazia pred ťažšími (väčšia váha). Kategórie s rovnakou váhou sa zoradia abecedne.
