GPX Track & Elevation (8.x-1.0) - en to kk translation catalogue (10 entries)

en: Delete
kk: Өшіру

en: Operations
kk: Операциялар

en: Type
kk: Тип

en: Cancel
kk: Келіспеу

en: Yes
kk: Йә

en: No
kk: Жоқ

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Weight
kk: Салмағы

en: Save
kk: Сақтау

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
kk: Санаттарды тізімдегенде ең жеңілдері (кішкентайлары) ауырлауларға қарағанда бұрынырақ тізімделеді.
