GPX Track & Elevation (8.x-1.1) - en to be translation catalogue (10 entries)

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Weight
be: Вага

en: Save
be: Захаваць

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
be: Катэгорыі зь меншай вагай будуць паказвацца вышэй за тыя, што маюць большую вагу; катэгорыі з аднолькавай вагай будуць сартавацца паводле альфабэту.
