GPX Track & Elevation (8.x-1.1) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Weight
pl: Waga

en: Save
pl: Zapisz

en: Satellite
pl: Satelitarne

en: Hybrid
pl: Hybrydowe

en: Map height
pl: Wysokość mapy

en: Distance
pl: Odległość

en: - Disabled -
pl: - Wyłączone -

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
pl: Na listach kategorii, lżejsze są wyświetlane przed cięższymi. Kategorie o takiej samej wadze porządkowane są natomiast alfabetycznie.
