GPX Track & Elevation (8.x-1.0) - en to es translation catalogue (14 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Type
es: Tipo

en: Cancel
es: Cancelar

en: Yes
es: Sí

en: Edit
es: Editar

en: Weight
es: Peso

en: Save
es: Guardar

en: Satellite
es: Satélite

en: Hybrid
es: Híbrido

en: Map height
es: Altura del mapa

en: Distance
es: Distancia

en: - Disabled -
es: - Desactivado -

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
es: Cuando se muestra la lista de categorías, las que tienen pesos ligeros (pequeños) se presentan por encima de de las categorías más pesadas (grandes). Las categorías con pesos iguales se ordenan alfabéticamente.
