GPX Track & Elevation (8.x-1.1) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Save
nl: Opslaan

en: Satellite
nl: Satteliet

en: Hybrid
nl: Hybride

en: Map height
nl: Kaarthoogte

en: Distance
nl: Afstand

en: Elevation
nl: Hoogte

en: - Disabled -
nl: - Uitgeschakeld -

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
nl: Als categorieën in een lijst weergegeven worden, komen deze met het lichtste (kleinste) gewicht boven deze met een zwaarder (groter) gewicht. Categorieën met eenzelfde gewicht worden alfabetisch gesorteerd.

en: General configuration
nl: Algemene instellingen

en: Terrain
nl: Terrein
