Gradient Server (1.0.0-alpha10) - en to bn translation catalogue (40 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Approve
bn: অনুমোদন দিন

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: search
bn: অনুসন্ধান

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Logo
bn: লোগো

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Last update
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Table
bn: টেবিল

en: Sources
bn: উৎস

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Full content
bn: পূর্ণাঙ্গ কন্টেন্ট
