Gradient Server (1.0.0-alpha11) - en to hr translation catalogue (73 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Approve
hr: Odobri

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Item
hr: stavka

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Subscribe
hr: Prijavi se

en: website
hr: web stranica

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: On
hr: Uključi

en: Tags
hr: Oznake

en: Categories
hr: Kategorije

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Link
hr: Poveznica

en: Category
hr: Kategorija

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Updated
hr: Osvježeno

en: User
hr: Korisnik

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Revisions
hr: Revizije

en: Items
hr: Stavke

en: Last update
hr: Posljednje osvježenje

en: Authored by
hr: Autor

en: Plain text
hr: Obični tekst

en: Desc
hr: Silazno

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Table
hr: Tablica

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Teasers
hr: Sažeci

en: Sources
hr: Izvori

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Source
hr: Izvor

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Anonymous user
hr: Anonimni korisnik

en: Apply
hr: Primjeni

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: Custom text
hr: Proizvoljni tekst

en: Post date
hr: Datum unosa

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: Main page content
hr: Glavni sadržaj stranice

en: Full content
hr: Puni sadržaj

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hr: Koristite oznake kako bi grupirali unose o strodnim temema u kategorije.

en: Bulk update
hr: Skupno osvježenje

en: Asc
hr: Uzlazno
