Gradient Server (1.0.0-alpha12) - en to ar translation catalogue (74 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Approve
ar: الموافقة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Item
ar: عنصر

en: content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Enabled
ar: مفعل

en: Tags
ar: وسوم

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Category
ar: التصنيف

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: search
ar: ابحث

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Items
ar: أخبار

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: node
ar: عقدة

en: Table
ar: جدول

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Sources
ar: المصادر

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Source
ar: المصدر

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Source type
ar: نوع المصدر

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: RSS Feed
ar: تلقيمة RSS

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Apply
ar: تطبيق

en: Authenticated user
ar: مستخدم موثوق

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Administrator
ar: مدير

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Source feed
ar: مصدر التغذية الآلية

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
