Gradient Server (1.0.0-alpha12) - en to he translation catalogue (85 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Approve
he: אשר

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Item
he: פריט

en: content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Enabled
he: מופעל

en: Tags
he: תגיות

en: Categories
he: קטגוריות

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Category
he: קטגוריה

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: View
he: צפיה

en: search
he: חיפוש

en: Updated
he: עודכן

en: User
he: משתמש

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Revisions
he: גרסאות

en: Items
he: פריטים

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Desc
he: יורד

en: Owner
he: בעלים

en: node
he: פריט תוכן

en: Table
he: טבלה

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Feeds
he: הזנות

en: Sources
he: מקורות

en: Feed items
he: פריטי הזנה

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Source
he: מקור

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Source type
he: סוג מקור

en: Revert
he: שחזור

en: Revisions for %title
he: גרסאות של %title

en: Revision
he: גרסה

en: Changed
he: השתנה

en: RSS Feed
he: הזנת RSS

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Administrator
he: מנהל

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: Delete all revisions
he: מחיקת כל הגרסאות.

en: Custom text
he: טקסט מותאם אישית

en: Bulk operations
he: פעולות גורפות

en: Post date
he: תאריך פירסום

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username
