GrapesJs Editor - Page builder (1.0.0-rc2) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Tag
it: Etichetta

en: Image
it: Immagine

en: Save
it: Salva

en: Section
it: Sezione

en: Heading
it: Intestazione

en: Basic
it: Di base

en: Asset
it: Risorsa

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Storage
it: Archiviazione

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: About
it: Informazioni

en: List item
it: Elemento dell'elenco
