Charts external resources (1.0.0) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Label
ug: بەلگە

en: Month
ug: ئاي

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: is
ug: ئۈچۈن
