Charts external resources (1.0.1) - en to jv translation catalogue (6 entries)

en: Remove
jv: Buwang

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: Month
jv: Wulan

en: Method
jv: Metode
