Charts external resources (1.0.1) - en to mr translation catalogue (5 entries)

en: Remove
mr: काढा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Month
mr: महिना

en: Method
mr: पद्धत(Method)
