Charts external resources (1.0.4) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Remove
de: Entfernen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Area
de: Fläche

en: This field is required.
de: Diese Feld ist erforderlich.

en: Bar
de: Leiste

en: Month
de: Monat

en: Method
de: Methode

en: Chart type
de: Diagrammtyp

en: Charts
de: Diagramme

en: is
de: ist

en: Column
de: Spalte

en: Responses
de: Antworten

en: Service name
de: Name des Dienstes

en: Pie
de: Torte

en: Resource
de: Ressource (Objekt)

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: Chart settings
de: Diagramm-Einstellungen

en: Chart title
de: Titel des Diagramms

en: Charts Blocks
de: Diagramblöcke

en: Spline
de: Spline-Kurve

en: Stats type
de: Statistik Typ
