Charts external resources (1.0.4) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Remove
fr: Retirer

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Area
fr: Zone

en: This field is required.
fr: Ce champ est requis.

en: Month
fr: Mois

en: Method
fr: Méthode

en: in
fr: dans

en: Chart type
fr: Type de graphique

en: Charts
fr: Histogrammes

en: is
fr: est

en: Column
fr: Colonne

en: Responses
fr: Réponses

en: Service name
fr: Nom du service

en: Pie
fr: Camembert

en: Resource
fr: Ressource
