Charts external resources (1.0.4) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Area
hi: छेत्र

en: This field is required.
hi: यह फील्ड जरूरी है

en: Month
hi: माह

en: Method
hi: तरीका

en: is
hi: है
