Charts external resources (1.0.4) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Save
nl: Opslaan

en: Area
nl: Gebied

en: This field is required.
nl: Dit veld is verplicht.

en: Month
nl: Maand

en: Method
nl: Methode

en: Chart type
nl: Grafiektype

en: Charts
nl: Grafieken

en: Column
nl: Kolom

en: Responses
nl: Ingevulde enquêtes

en: Service name
nl: Naam dienst

en: POST
nl: NA

en: Resource
nl: Bron
