Charts external resources (1.0.4) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Remove
ar: حذف

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Area
ar: مجال

en: This field is required.
ar: هذا الحقل ضروري.

en: Month
ar: بالشهر

en: Method
ar: الطريقة

en: in
ar: في

en: is
ar: يكون

en: Resource
ar: مصدر
