Charts external resources (1.0.4) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Remove
it: Elimina

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: Month
it: Mese

en: Method
it: Metodo

en: Charts
it: Grafici

en: is
it: è

en: Column
it: Colonna

en: Resource
it: Risorsa
