Charts external resources (1.0.4) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Remove
uk: Вилучити

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Area
uk: Область

en: This field is required.
uk: Це поле - обов’язкове.

en: Bar
uk: Смуга

en: Month
uk: Місяць

en: Method
uk: Спосіб

en: in
uk: в

en: Chart type
uk: Тип графіка

en: Charts
uk: Діаграми

en: is
uk: буде

en: Column
uk: Колонка

en: Chart Type
uk: Тип діаграми

en: Pie
uk: Кругова діаграма

en: Resource
uk: Ресурс

en: Endpoint
uk: Кінцева точка

en: Chart title
uk: Заголовок графіка
