Graph API (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Description
pt: Descrição

en: Format
pt: Formato

en: Modules
pt: Módulos

en: Options
pt: Opções

en: Global settings
pt: Definições globais

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Configuration
pt: Configuração

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Engine
pt: Motor

en: Visualization
pt: Visualização

en: Form
pt: Formulário

en: Save defaults
pt: Guardar predefinições

en: modules page
pt: página de módulos

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Module dependencies
pt: Dependências do módulo
