Graph API (2.0.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Development
hi: उद्विकास

en: Description
hi: उल्लेख

en: Format
hi: प्रारूप

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Module dependencies
hi: मॉड्यूल निर्भरता
