GraphQL (5.0.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (49 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إرسال

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Article
ar: مقال

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Message
ar: الرسالة

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: حقل

en: Label
ar: التسمية

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Menu
ar: القائمة

en: User
ar: مستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Create
ar: أنشئ

en: Expanded
ar: موسع

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Url
ar: المسار

en: Menu link
ar: رابط القائمة

en: Published
ar: منشور

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Conditions
ar: الشروط

en: Caching
ar: التخزين المؤقت

en: Owner
ar: المالك

en: String
ar: المقطع

en: Order
ar: الترتيب

en: Operation
ar: عملية

en: Limit
ar: حد

en: Entity
ar: الكيان

en: Document
ar: وثيقة

en: Password reset
ar: تغيير كلمة المرور

en: Identifier
ar: المعرف

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Element
ar: عنصر

en: Route
ar: الطريق

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Current user
ar: المستخدم الحالي

en: Entities
ar: الكيانات

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Entity label
ar: عنوان الوحدة
