GraphQL (5.0.0-alpha3) - en to da translation catalogue (54 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Article
da: Artikel

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Servers
da: Servere

en: Edit
da: Redigér

en: Message
da: Meddelelse

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Path
da: Sti

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Create
da: Opret

en: Expanded
da: Udvidet

en: Date format
da: Datoformat

en: Url
da: URL

en: Menu link
da: Menu-link

en: Creation date
da: Oprettelsesdato

en: Published
da: Udgivet

en: Field name
da: Feltnavn

en: Fields
da: Felter

en: Conditions
da: Vilkår

en: Owner
da: Ejer

en: String
da: Tekst

en: Order
da: Rækkefølge

en: Static
da: Statisk

en: Operation
da: Handling

en: Limit
da: Grænse

en: Document
da: Dokument

en: Password reset
da: Nulstil adgangskode

en: Relationship type
da: Forbindelsestype

en: Enable caching
da: Aktivér caching

en: Uppercase
da: Store bogstaver

en: Add server
da: Tilføj server

en: Identifier
da: Identifikator

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: Route
da: Rute

en: Entity type
da: Entity-type

en: Current user
da: Aktuelle bruger

en: Menu links
da: Menu-links

en: Rendered output
da: Renderet output

en: Image style
da: Billedformat

en: Changed date
da: Ændringsdato

en: Sorts
da: Sortering

en: Entity reference
da: Entityreference

en: Entity translation
da: Enheds oversættelse

en: Entity language
da: Entity-sprog

en: The image exceeds the maximum allowed dimensions and an attempt to resize it failed.
da: Billedet overskrider den tilladte maksimumstørrelse og det lykkedes ikke at skalere det.
