GraphQL (5.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (62 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Article
nl: Artikel

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: Name
nl: Naam

en: Field
nl: Veld

en: Path
nl: Pad

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: Create
nl: Aanmaken

en: Expanded
nl: Uitgeklapt

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Url
nl: URL

en: Menu link
nl: Menulink

en: Creation date
nl: Aanmaakdatum

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Fields
nl: Velden

en: Conditions
nl: Voorwaarden

en: Owner
nl: Eigenaar

en: String
nl: Tekenreeks

en: Image URL
nl: Afbeelding-URL

en: Order
nl: Volgorde

en: Static
nl: Statisch

en: Operation
nl: Bewerking

en: Validate
nl: Valideren

en: Limit
nl: Limiet

en: Entity
nl: Entiteit

en: Password reset
nl: Wachtwoord opnieuw instellen

en: Relationship type
nl: Relatietype

en: Uppercase
nl: Hoofdletter

en: Add server
nl: Server toevoegen

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: About
nl: Over

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Debug settings
nl: Debug-instellingen

en: Bundle
nl: Bundel

en: Current user
nl: Huidige gebruiker

en: Menu links
nl: Menulinks

en: Rendered output
nl: Weergegeven uitvoer

en: Entities
nl: Entiteiten

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Uuid
nl: UUID

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Changed date
nl: Aanpassingsdatum

en: Entity bundle
nl: Entiteitsbundel

en: Sorts
nl: Sorteringen

en: Entity reference
nl: Entiteitsreferentie

en: Entity translation
nl: Entiteitvertaling

en: Entity label
nl: Entiteitlabel

en: Entity language
nl: Taal van entiteit

en: Vocabulary id
nl: Woordenlijst-ID

en: The image exceeds the maximum allowed dimensions and an attempt to resize it failed.
nl: De afbeelding is groter dan de maximale afmetingen en een poging om de afbeelding te verkleinen is mislukt.

en: Match operator
nl: Match-operator

en: The resized image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and after resizing, the image size will be %widthx%height pixels.
nl: De verkleinde afbeelding is te klein. De minimale dimensies zijn %dimensions pixels. Na het verkleinen is de afbeelding %widthx%height pixels.

en: The image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and the image size is %widthx%height pixels.
nl: De afbeelding is te klein. De minimale afmetingen zijn %dimensions pixels en de afbeeldingsgrootte is %widthx%height pixels.
