GraphQL (5.0.0-beta3) - en to fil translation catalogue (16 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Content
fil: Nilalaman

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Language
fil: Wika

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Message
fil: Mensahe

en: Name
fil: Pangalan

en: Path
fil: Landas

en: Expanded
fil: Pinalawak

en: Menu link
fil: Kawing sa menu

en: Published
fil: Inilathala

en: Items
fil: Mga bagay

en: Operation
fil: Pagpapatakbo
