GraphQL (5.0.0-beta3) - en to it translation catalogue (56 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: Totals
it: Totale

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Article
it: Articolo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Response
it: Risposta

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Path
it: Percorso

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Create
it: Crea

en: Expanded
it: Espanso

en: Date format
it: Formato data

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Published
it: Pubblicato

en: Field name
it: Nome del campo

en: Fields
it: Campi

en: Conditions
it: Condizioni

en: Items
it: Elementi

en: Owner
it: Proprietario

en: String
it: Testo

en: Order
it: Ordina

en: Operation
it: Operazione

en: Limit
it: Limite

en: Entity
it: Entità

en: Document
it: Documento

en: Relationship type
it: Tipo di relazione

en: Identifier
it: Identificativo

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Element
it: Elemento

en: Route
it: Itinerario

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Current user
it: Utente corrente

en: Menu links
it: Voci di menu

en: Rendered output
it: Presentazione finale

en: Entities
it: Entità

en: Image style
it: Stile immagine

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Changed date
it: Data di ultima modifica

en: Sorts
it: Ordinamenti

en: Entity reference
it: Riferimento a entità.

en: Entity label
it: Etichetta dell'entità

en: Entity language
it: Lingua dell'entità

en: The image exceeds the maximum allowed dimensions and an attempt to resize it failed.
it: L'immagine supera le dimensioni massime consentite e il tentativo di ridimensionarla non è riuscito.

en: The image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and the image size is %widthx%height pixels.
it: L'immagine è troppo piccola. Le dimensioni minime sono %dimensions pixel e l'immagine è %widthx%height pixel.
