GraphQL (5.0.0-beta3) - en to ms translation catalogue (31 entries)

en: Delete
ms: Padam

en: Submit
ms: Serah

en: Content
ms: Kandungan

en: Type
ms: Jenis

en: Description
ms: Huraian

en: Language
ms: Bahasa

en: Article
ms: Artikel

en: Disabled
ms: Dinyahbolehkan

en: Enabled
ms: Dibolehkan

en: Edit
ms: Sunting

en: Message
ms: Mesej

en: Name
ms: Nama

en: Field
ms: Medan

en: Path
ms: Laluan

en: User
ms: Pengguna

en: Email
ms: E-mel

en: Create
ms: Cipta

en: Expanded
ms: Terkembang

en: Date format
ms: Format tarikh

en: Menu link
ms: Pautan menu

en: Published
ms: Diterbitkan

en: Field name
ms: Nama medan

en: Fields
ms: Medan-medan

en: Items
ms: Item-item

en: Owner
ms: Pemilik

en: String
ms: Rentetan

en: Order
ms: Urutan

en: Operation
ms: Operasi

en: About
ms: Perihal

en: Current user
ms: Pengguna semasa

en: Image style
ms: Stail imej
