GraphQL (5.0.0-beta3) - en to oc translation catalogue (52 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Servers
oc: Servidors

en: Edit
oc: Modificar

en: Message
oc: Messatge

en: Response
oc: Responsa

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Path
oc: Camin

en: Menu
oc: Menú

en: User
oc: Utilizaire

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Create
oc: Crear

en: Expanded
oc: Desplegat

en: Date format
oc: Format de data

en: Url
oc: URL

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Published
oc: Publicat

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Fields
oc: Camps

en: Conditions
oc: Condicions

en: Items
oc: Elements

en: Caching
oc: Mesa en cache

en: Owner
oc: Proprietari

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Image URL
oc: URL de l'imatge

en: Order
oc: Òrdre

en: Static
oc: Estatic

en: Operation
oc: Operacion

en: Entity
oc: Entitat

en: Schema
oc: Esquèma

en: Relationship type
oc: Tipe de relacion

en: Uppercase
oc: Majuscula

en: Identifier
oc: Identificant

en: Offset
oc: Decalatge

en: About
oc: A prepaus

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Current user
oc: Utilizaire actual

en: Menu links
oc: Ligams de menú

en: Rendered output
oc: Rendut de l'afichatge

en: Entities
oc: Entitats

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Entity translation
oc: Traduccion d'entitat
