GraphQL (8.x-3.0-alpha7) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Version
fa: نسخه

en: Import
fa: ورود

en: Back
fa: بازگشت

en: Field
fa: فیلد

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Create
fa: ایجاد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Query
fa: پرس و جو

en: Entity
fa: عنصر

en: Alias
fa: نام مستعار

en: About
fa: درباره
