GraphQL (8.x-3.0-alpha7) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Version
id: Versi

en: Import
id: Impor

en: Back
id: Kembali

en: Field
id: Bidang

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Create
id: Buat

en: Fields
id: Bidang isian

en: Provider
id: Penyedia

en: Query
id: Kueri

en: Entity
id: Entitas

en: About
id: Tentang

en: Raw output
id: Output mentah

en: You have no fields. Add some to your view.
id: Anda tidak memiliki bidang. Tambahkan beberapa ke tampilan Anda.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
id: Nama yang dapat dibaca mesin hanya boleh terdiri dari huruf, angka, tanda hubung, dan garis bawah.

en: All field aliases must be unique
id: Semua nama alias bidang harus unik

en: Use entities as row data.
id: Gunakan entitas sebagai data baris.

en: Use fields as row data.
id: Gunakan bidang sebagai data baris.

en: Alias for @id
id: Alias untuk @id

en: Raw output for @id
id: Keluaran mentah untuk @id
