GraphQL (8.x-3.0-alpha7) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Version
pt: Versão

en: Import
pt: Importar

en: Back
pt: Voltar

en: Field
pt: Campo

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: Create
pt: Criar

en: Fields
pt: Campos

en: Provider
pt: Provedor

en: Query
pt: Consulta

en: Entity
pt: Entidade

en: Alias
pt: Apelido

en: About
pt: Sobre

en: Queries
pt: Consultas

en: Raw output
pt: Saída bruta

en: You have no fields. Add some to your view.
pt: Você não tem nenhum campo. Inclua alguns em sua view.

en: The machine-readable name must contain only letters, numbers, dashes and underscores.
pt: O nome de máquina deve conter somente letras, números, traços e sublinhados.

en: All field aliases must be unique
pt: Todos os apelidos de campos devem ser exclusivos

en: Use entities as row data.
pt: Use entidades como dados de linha.

en: Use fields as row data.
pt: Use campos como dados de linha.

en: Alias for @id
pt: Apelido para @id

en: Raw output for @id
pt: Saída bruta para @id
