GraphQL (8.x-3.0-alpha8) - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Version
cy: Fersiwn

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Field
cy: Maes

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Create
cy: Creu

en: Fields
cy: Meysydd

en: Query
cy: Ymholiad

en: Alias
cy: Arallenw
