GraphQL (8.x-3.0-alpha8) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Version
hi: संस्करण

en: Import
hi: आयात करें

en: Back
hi: वापस

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Create
hi: बनाएँ

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Entity
hi: इकाई

en: Alias
hi: उपनाम

en: About
hi: के बारे में
