GraphQL (8.x-4.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Content
fa: محتوا

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: ویرایش

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Menu
fa: منو

en: User
fa: کاربر

en: Create
fa: ایجاد

en: Expanded
fa: گسترده

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Url
fa: نشانی

en: Menu link
fa: پیوند منو

en: Creation date
fa: تاریخ ایجاد

en: Published
fa: منتشر شده

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Caching
fa: بکارگیری حافظه موقت

en: Owner
fa: مالک

en: String
fa: رشته

en: Operation
fa: عملکرد

en: Limit
fa: محدوده

en: Entity
fa: عنصر

en: Document
fa: سند

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Add server
fa: افزودن سرور

en: Identifier
fa: شناسه

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Route
fa: مسیر

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Menu links
fa: پیوندهای منو

en: Entities
fa: موجودیت‌ها

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Create server
fa: ساخت سرور

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Changed date
fa: تاریخ تغییر

en: Entity reference
fa: ارجاع موجودیت
