GraphQL (8.x-4.0-alpha3) - en to hy translation catalogue (23 entries)

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Submit
hy: Կիրառել

en: Content
hy: Պարունակություն

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Language
hy: Լեզու

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Name
hy: Անուն

en: Label
hy: Պիտակ

en: Path
hy: Ուղի

en: Menu
hy: Ընտրացանկ

en: User
hy: Օգտագործող

en: Create
hy: Ստեղծել

en: Expanded
hy: Ընդլայնված

en: Date format
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: Menu link
hy: Մենյուի հղում

en: Published
hy: Հրապարակված

en: Field name
hy: Դաշտի անունը

en: Caching
hy: Քեշավորում

en: Owner
hy: Սեփականատեր

en: String
hy: Տող

en: Entity type
hy: Կազմակերպության տեսակը

en: Bundle
hy: Փաթեթ

en: View mode
hy: Դիտման ռեժիմ
