GraphQL (8.x-4.11) - en to el translation catalogue (48 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Article
el: Άρθρο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Servers
el: Διακομιστές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Message
el: Μήνυμα

en: Name
el: Όνομα

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Path
el: Διαδρομή

en: Menu
el: Μενού

en: User
el: Χρήστης

en: Create
el: Δημιουργία

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: String
el: Φράση

en: Order
el: Σειρά

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Limit
el: Όριο

en: Entity
el: Οντότητα

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: About
el: Περί

en: Route
el: Διαδρομή

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Current user
el: Τρέχων χρήστης

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: Entities
el: Οντότητες

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Changed date
el: Αλλαγμένη ημερομηνία

en: Entity reference
el: Αναφορά οντότητας

en: Entity language
el: Γλώσσα οντότητας
