GraphQL (8.x-4.13) - en to ja translation catalogue (66 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Article
ja: 記事

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Servers
ja: サーバー

en: Edit
ja: 編集

en: Message
ja: メッセージ

en: Name
ja: 名前

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Path
ja: パス

en: Menu
ja: メニュー

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Create
ja: 作成

en: Expanded
ja: 展開

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Url
ja: URL

en: Menu link
ja: メニューリンク

en: Creation date
ja: 作成日時

en: Published
ja: 掲載

en: Field name
ja: フィールド名

en: Fields
ja: フィールド

en: Conditions
ja: 条件

en: Caching
ja: キャッシュ

en: Owner
ja: 所有者

en: String
ja: 文字列

en: Image URL
ja: 画像URL

en: Order
ja: オーダー

en: Operation
ja: 操作

en: Validate
ja: 確認

en: Limit
ja: 制限

en: Entity
ja: エンティティ

en: Schema
ja: スキーマ

en: Document
ja: ドキュメント

en: Relationship type
ja: リレーションシップのタイプ

en: Uppercase
ja: 大文字

en: Server
ja: サーバー

en: Identifier
ja: 識別子

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Element
ja: 要素

en: Route
ja: ルート

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Current user
ja: 現在のユーザー

en: Menu links
ja: メニューリンク

en: Rendered output
ja: 生成された出力

en: Entities
ja: エンティティ

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Changed date
ja: 更新日

en: Entity bundle
ja: エンティティバンドル

en: Sorts
ja: 並び順

en: Entity reference
ja: エンティティ参照

en: Entity bundles
ja: エンティティ バンドル

en: Entity label
ja: エンティティラベル

en: Entity language
ja: エンティティの言語

en: The image exceeds the maximum allowed dimensions and an attempt to resize it failed.
ja: 画像が許容される最大寸法を超えており、リサイズしようとしましたが失敗しました。

en: Entity reference revisions
ja: エンティティ参照リビジョン

en: The image is too small. The minimum dimensions are %dimensions pixels and the image size is %widthx%height pixels.
ja: 画像が小さすぎます。最小の画像サイズは %dimensions ピクセルで、画像は %widthx%height ピクセルです。
