GraphQL (8.x-4.8) - en to th translation catalogue (30 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Message
th: ข้อความ

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Menu
th: เมนู

en: Email
th: อีเมล

en: Create
th: สร้าง

en: Expanded
th: แสดงเมนูย่อย

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Caching
th: ตั้งค่าแคช

en: Owner
th: เจ้าของ

en: String
th: ข้อความ

en: Order
th: เรียงตาม

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Limit
th: จำกัด

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Route
th: เส้นทาง

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Current user
th: ผู้ใช้ปัจจุบัน

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: Entity label
th: ข้อความเอนทิตี
