GraphQL Compose (2.0.0-beta10) - en to cs translation catalogue (50 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Path
cs: Cesta

en: Visible
cs: Viditelné

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: User
cs: Uživatel

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Comment
cs: Komentář

en: Field name
cs: Název pole

en: Field type
cs: Typ pole

en: Fields
cs: Pole

en: Nodes
cs: Uzly

en: String
cs: Řetězec

en: Last
cs: Poslední

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Integer
cs: Celé číslo

en: Operation
cs: Operace

en: Hidden
cs: Skryté

en: First
cs: První

en: Site information
cs: Informace o webu

en: Schema
cs: Schéma

en: Reverse
cs: Obráceně

en: User status
cs: Status uživatele

en: Float
cs: Desetinné číslo s plovoucí čárkou

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Sort direction
cs: Směr řazení

en: Entity type
cs: Typ entity

en: User roles
cs: Uživatelské role

en: Boolean
cs: Logická hodnota (Boolean)

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Image styles
cs: Styly obrázků

en: Contextual filters
cs: Kontextuální filtry

en: The title of the link.
cs: Nadpis odkazu.

en: The URL of the link.
cs: URL odkazu.

en: Whether the user is active or blocked.
cs: Zda je uživatel aktivní nebo blokovaný.

en: The description of the view.
cs: Popis pohledu.

en: Entity language
cs: Jazyk entity
