GraphQL Compose (2.0.0-beta9) - en to he translation catalogue (47 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Enabled
he: מופעל

en: Weight
he: משקל

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Field
he: שדה

en: Path
he: מיקום

en: Visible
he: נראה

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: User
he: משתמש

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Comment
he: תגובה

en: Field name
he: שם שדה

en: Field type
he: סוג שדה

en: Fields
he: שדות

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: String
he: מחרוזת

en: Last
he: אחרון

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Integer
he: שלם

en: Operation
he: פעולה

en: Hidden
he: מוסתר

en: First
he: ראשון

en: Entity
he: יישות

en: Site information
he: מידע על האתר

en: Reverse
he: הפוך

en: User status
he: סטטוס המשתמש

en: Float
he: צף

en: Language code
he: קוד השפה

en: Alias
he: מיקום

en: Sort direction
he: כיוון מיון

en: Entity type
he: סוג ישות

en: User roles
he: תפקידי משתמש

en: Boolean
he: בוליאני

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Image styles
he: סגנונות תמונה

en: Address country.
he: מדינה

en: Contextual filters
he: מסננים תלויי הקשר
