GraphQL Compose (2.0.0-beta9) - en to hr translation catalogue (39 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Path
hr: Putanja

en: Section
hr: Sekcija

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Before
hr: Prije

en: After
hr: Nakon

en: User
hr: Korisnik

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Comment
hr: Komentar

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Fields
hr: Polja

en: Nodes
hr: Unosi

en: String
hr: Struna

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: Operation
hr: Operacija

en: Property
hr: Svojstvo

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Site information
hr: Informacije o lokaciji

en: Float
hr: Realni broj

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Alias
hr: Nadimak

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Boolean
hr: Boleanski

en: Image styles
hr: Stilovi slika

en: The description of the view.
hr: Opis pogleda
