GraphQL Compose (2.0.0) - en to mr translation catalogue (30 entries)

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: Delete
mr: मिटवा

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: yes
mr: हो

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Path
mr: रस्ता

en: User
mr: सदस्य

en: Options
mr: विकल्प

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: String
mr: संज्ञा

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: English
mr: इंग्लीश

en: French
mr: फ्रेंच

en: Spanish
mr: स्पॅनिश

en: Site information
mr: साइट ची माहिती

en: Float
mr: अपूर्णांक

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Turkish
mr: टर्किश

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Boolean
mr: बूलीय
